Την Τετάρτη 31 Μαΐου 2017 το Σωματείο μας παρευρέθηκε στην εκδήλωση «Ιστορίες από τα Ανοιχτά Σχολεία του δήµου Αθηναίων», που διοργάνωσε ο Δήμος Αθηναίων στο πλαίσιο του προγράμματος ‘’Ανοιχτά Σχολεία’’.
Η ‘’Αντιμετώπιση Παιδικού Τραύματος’’ συμμετείχε στο πρόγραμμα αυτό. Συνολικά επισκεφτήκαμε 5 σχολεία της Αθήνας και ενημερώσαμε τα παιδιά για το πώς να αναγνωρίζουν τους κινδύνους και πως να τους αποφεύγουν στα πλαίσια του προγράμματος του Σωματείου ‘’Πρόληψη Παιδικών Ατυχημάτων’’.
![anoixta sxoleia 1](https://pedtrauma.gr/wp-content/uploads/2017/06/images_anoixta_sxoleia_1.jpg)
![anoixta sxoleia 2](https://pedtrauma.gr/wp-content/uploads/2017/06/images_anoixta_sxoleia_2.jpg)
![anoixta sxoleia 3](https://pedtrauma.gr/wp-content/uploads/2017/06/images_anoixta_sxoleia_3.jpg)
![anoixta sxoleia 4](https://pedtrauma.gr/wp-content/uploads/2017/06/images_anoixta_sxoleia_4.jpg)