Το Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2022 πραγματοποιήθηκε ομιλία της Επιστημονικής Συμβούλου του Σωματείου μας, κυρίας Αριστούλας Πατσούρα, Διευθύντρια ΜΕΘ στο Νοσοκομείο Παίδων «Π. & Α. Κυριακού», στον χώρο του 10ου Νηπιαγωγείου Γλυφάδας.
Την εισήγηση παρακολούθησαν Εκπαιδευτικοί Προσχολικής Εκπαίδευσης, οι οποίοι είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για την «Άμεση και σωστή Αντιμετώπιση Παιδικών Τραυματισμών – Πρώτες βοήθειες».
![](https://pedtrauma.gr/wp-content/uploads/2022/11/19.11.2022-1024x768.jpg)