Το Σωματείο μας διακρίθηκε για έκτη συνεχή χρονιά στο θεσμό των Healthcare Business Awards 2022, λαμβάνοντας το BRONZE βραβείο στην κατηγορία «Προσφορά στην Υγεία από ΜΚΟ».
Η «Αντιμετώπιση Παιδικού Τραύματος» βραβεύτηκε για την Δημιουργία Παιδιατρικών Τμημάτων Επειγόντων Περιστατικών και τον Εξοπλισμό των Παιδιατρικών Τμημάτων Νοσοκομείων και Κέντρων Υγείας με τα απαραίτητα μηχανήματα.
Τα βραβεία διοργάνωσε η Boussias Communications σε συνεργασία με το Health Daily, και η απονομή πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2022 στο Sofitel Athens Airport.
![](https://pedtrauma.gr/wp-content/uploads/2022/10/HBA-Stickers-2022_BRONZE-250x300.png)
![](https://pedtrauma.gr/wp-content/uploads/2022/10/Healthcare-Award-2022-668x1024.jpg)
![](https://pedtrauma.gr/wp-content/uploads/2022/10/ΟΙ-ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ-ΜΑΣ-1024x576.jpg)